Oto Anahtar Kumanda Kodlama

Oto anahtar kumanda kodlama. Antalya'da yedek oto anahtar kodlama kayıp olan oto anahtarın yenisini kodlama ve immobilizer hafızasından unutma yapmış oto anahtar kodlama işlemlerini profesyonel oto anahtar kodlama cihazlarımız ile yapmaktayız.

Oto Anahtar Kodlama

oto anahtar kodlamaOto anahtar kodlama işlemleri profesyonel oto anahtar kodlama cihazları ile yapılan bir işlemdir. İmmobilizer sistem araç anahtarları kodlama yapmak için uzmannlık ve profesyonel ekipmanlar ile yapılır.

Oto anahtar kodlama işlemi aracın marka modeline göre baz araçlarda obd 2 soketi ile kolayca yapılan bir işlem olsada bazı araçlarda özellikle 2005 altı olanlarda eprom üzerinden yani immobilizer kutusu araçtan sökülerek yeni anahtar kodlaması yapılır.

Biz sizlerin tüm oto markalarına oto anahtar kodlaması yapmaktayız.

Oto anahtar kodlaması neden gereklidir? Günümüz otomobillleri immobilizer sistem olduğu içip oto anahtarların içerisinde elektronik devre tamamlayıcı çip vardır ve bu çip şifreleri araç üzerindeki immobilizer okuyucu ile eşleştirme yapılması gereklidir bu yüzden yeni bir anahtar yapılması yani çip eklenmesi için oto anahtar kodlaması gereklidir.

Bazı durumlarda ise araç üzerinde elektronik bir parça değişimi veya arızadan dolayı immobilizer sistemde kayıtlı olan anahtar yeniden kodlama yapılması gerekmektedir. Antalya içinde oto anahtar kodlama işlemleri olarak piyasadaki oto markalarının %90 nına oto anahtar kodlaması yapmaktayız.

Oto Kumanda Kodlama

Orjinal immobilizer sistem araçların kumandaları ayrı çipleri ayrı olan modellerde kumanda çipten ayrı olarak kodlanması gerekmetedir. Bazı araçlarda honda mazda ford bmw nissan cery hyundai kia volkswagen gibi markaların bazı modellerinde kontak üzerinden maneul kumanda tanıtma yapılasa da diğer markaların ve burada saydığımız markaların pek çok modeli için kumanda kodlaması dignostik oto kumanda kodlama cihazları ile yapılmaktadır.

Antalya ilinde oto kumanda kodlama işlemlerini yapmaktayız.

Oto kumanda kodlaması neden gereklidir?

Oto kumandasını kodlama işlemleri yeni bir kumandalı anahtar yapıldığı durumlarda ve araç kumanda algılayıcı sistem kumanda unutması yaptığı durumlarda oto kumanda kodlama işlemine gerek vardır.

Aracımı 2.el aldım immobilizer sisteminde kaç anahtar kayıtlı bilmiyorum nasıl öğrenirim?

immobilizer anahtar2.el araç alan kişilerin en çok kafasını karıştıran bir sorudur bu. Aracımı yeni aldım benden önceki sahibinde kaç anahtar vardı bana 1 anahtar verdi. Evet bu sorunun cevabını ancak oto anahtar kodlama dignostik cihazımızı aracınıza bağlayıp anahtar sayısı menüsünden öğrenebilmekteyiz.

Aracınızın immobilizer hafızasında kaç anahtar var ve sizde olmayan anahtarları sildirmek istiyorsanız size iş yerimizde verdiğimiz hizmetler arasında gelen immobilizer hafızadan anahtar silme yeni anahtar kodlama işleri olarak yardımcı oluyoruz.

Neden bende olmayan anahtarı sildirmeliyim?

Sizde olmayan anahtar risk demektir bunu size güncel haber ajanslarında geçen oto hırsızlığı olayları ile belirtmek istiyorum. Günümüz immobilizer sistem araçları düz kontak veya başka bir yönten ile çalıştırmak imkansıza yakın bir durumdur. Eğer aracınızı satın aldığınız kişinin geçmişini bilmiyorsanız ve size aracı satan kişi art niyetli biri ise size 2 adet anahtar vermiş olsa bile kendisinde araca ait bir anahtar kalmış olabilir ve noterde satış yaptığınız anda aracı satan kişide sizin adresinizde yazan bir evrak verildiği için size satmış olduğu aracı kendisinde kalan anahtar ile çalıştırıp çalması kaçınılmaz bir durumdur ki bu haberleri son yılarda çokca duyar olduk bu yüzden aracınızın immobilizer hafızası üzerindeki anahtar sayısını kontrol ettirmeniz ve sizde olmayan anahtarları sildirmeniz halinde karşı tarafın kötü düşünceleri için güvenlik önleminizi almış oluyorsunuz.

Hızlı iletisim
  • 0535 258 1639
  • 0535 258 1639
  • antanahtar@gmail.com
Bizimle İletişime Geçin
Hızlı iletisim

Whatsapp Destek

Ant Anahtar

Merhaba Ben Sedat

Size nasıl yardımcı olabilirim?